O nas

Stowarzyszenie Wrocławskich Żłobków Niepublicznych powstało, aby wspierać wczesną edukację dzieci, stale podnosić jakość opieki, wdrażać nowoczesne standardy, oparte na wiedzy naszych Partnerów – najlepszych specjalistów w zakresie pedagogiki, psychologii, pediatrii, ratownictwa medycznego, fizjoterapii i dietetyki, a także utrzymywać stałą, dobrze zmotywowaną, wysoko wykwalifikowaną kadrę, dla której praca z dziećmi jest radością i pasją.

Naszą misją jest stworzenie jednolitych, wysokich standardów jakości opieki nad dziećmi we wrocławskich żłobkach. Szczególną uwagę kierujemy na tematykę związaną z: edukacją, rozwojem psychofizycznym, bezpieczeństwem, pierwszą pomocą przedmedyczną, higieną, żywieniem, zaspokajaniem potrzeb a także rozwiązywaniem problemów oraz wsparciem Rodziców w trudnym procesie wychowania.

Jednym z priorytetów naszej działalności jest edukacja i wymiana doświadczeń. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy właścicieli oraz dyrektorów wrocławskich żłobków niepublicznych. Na cotygodniowych spotkaniach dzielimy się wiedzą i wspólnie rozwiązujemy pojawiające się w naszej codziennej pracy problemy. Z pomocą naszych Partnerów szkolimy personel, gdyż zależy nam na tym, aby osoby opiekujące się Państwa Największym Skarbem posiadały bogatą wiedzę, doświadczenie i potrafiły szybko i skutecznie znaleźć rozwiązanie każdej sytuacji.

Zależy nam również aby z naszego bogatego doświadczenia korzystali najważniejsi dla nas partnerzy – Rodzice, gdyż to z Nimi współpracujemy aby dać radość naszym małym, ale niezwykle wymagającym Klientom. Pragniemy rozwijać efektywne sposoby komunikacji z Rodzicami i wspierać Ich w procesie wychowania poprzez organizowanie konferencji, warsztatów z udziałem ekspertów ale także imprez i pikników rodzinnych, które sprzyjają nawiązywaniu znajomości i utrwalaniu więzi.

Nasza praca ukierunkowana jest przede wszystkim na dziecko i jego potrzeby, ponieważ inwestycja w rozwój i wychowanie na etapie żłobka zaprocentuje już w przedszkolu doskonałymi umiejętnościami interpersonalnymi, otwartością na nowe doświadczenia a także wiedzą o świecie, zdobytą poprzez zabawę w przyjaznym, bezpiecznym środowisku, wśród rówieśników i uśmiechniętych, ciepłych opiekunów.